OTEL DONANIMLARI YIL BOYUNCA SÜREKLİ KULLANIMA MARUZ KALAN, YOĞUN KULLANIMLI ÜRÜNLER OLMALIDIR

MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları

Otellerde oda kapısı aksesuarları, koridor kapısı aksesuarları, cam donanımları, tüm genel mekanlardaki donanımlar, duvar ve mobilya kaplamaları ve bunun gibi pek çok donanım yüzlerce insan tarafından sürekli yoğun kullanıma maruz bırakılırlar.

Eğer bu alanlarda kullanılan ürünler yeterli dayanıklılığa ve uygun malzeme yapısına sahip değillerse zaman içinde pek çok kez yenilenmesi gerekir. Bu durum otel işletmesine ciddi bir mali yük getirir.

MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları

Söz konusu "yoğun kullanım" yanında oteller müşterilerine en yüksek kalite hizmet sunabilmek için pek çok performans kriterine dikkat etmek durumundadır.

• Kullanım Ömrü & Dayanıklılık
• Can & Mal Güvenliği
• Manevi & Hukuki Sorumluluk: Yönetmeliklere Uygunluk
• TS EN Yapı Standartlarına Uygunluk: Profesyonel ve Bilimsel Çalışma
• Kullanım Deneyimi & Konfor

MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları

OTEL ODALARINDA ve GENEL MEKANLARINDA MÜŞTERİLERİNİZE GÜVENLİK ve KONFOR SUNMAK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN PERFORMANS KRİTERLERİ

OTEL ODA, KORİDOR ve ŞAFT KAPILARI

YANGIN ve DUMAN DAYANIMI
“Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği” nin 25. maddesi’nde ve 50. Maddesi’nde belirtildiği üzere koridora açılan oda kapılarında en az 30 dakika yangın dayanımı ve duman sağlanması, şaft kapaklarında en az 90 dakika yangın dayanımı ve duman sağlanması ve koridor kapılarında 60 veya 90 dakika yangın ve duman dayanımı sağlanması gerektiği net bir şekilde ifade edilmektedir. Kanuni bir zorunluluk olarak bu performans sağlanmalıdır.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Kanunlara uygun performans elde etmek için test kanıtlı ve serftifikalı kapılara ihtiyacınız vardır. Testlerin uluslararası akreditasyona sahip yangın test laboratuarlarında, TS EN 1634-1 ve BS 476/22 test standartlarına uygun olarak yapılması ve montaj sonrası kontrol edilip onaylanması gerekir.

DAYANIKLILIK
KAPININ ÖMRÜ BOYUNCA AYNI PERFORMANSI VERMESİ GEREKİR!
Kullanımdan dolayı zarar görmüş, kasası yıpranmış ve yamulmuş bir kanat veya işlevlerini tam olarak yerine getiremeyen bileşenler nedeniyle yangın kapısı, yangın ve duman sızdırmazlık görevini yerine getiremez hale gelebilir. Kapılardan işlevini farklı koşullar altında ve kullanım ömrü boyunca aynı performansta yerine getirmesi beklenmelidir.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

KAPININ DAYANIKLILIK SERTİFİKASI VAR MI?
Kapıların dayanıklılığını test etmekte kullanılan en gerçekçi yöntem kullanım ömrünü simüle eden TS EN 1191 Açma Kapama Testi ile birlikte diğer dayanıklılık testlerinin birlikte uygulanması ve kapının sertifikalandırılmasıdır. Yangın kapılarınızın TS EN 1191 standardına göre 1.000.000 döngü kanıta ve TS EN 1171 standardına göre Aşırı Kullanım Sınıfı (SD - Severe Duty Usage) sertifikasına sahip olduğundan emin olunuz.

AKUSTİK YALITIM
AKUSTİK YALITIM YOKSA ÇAĞDAŞ BİR KAPIDAN BAHSEDEMEYİZ!
Çağdaş yaşam kalitesini etkileyen önemli dış etkenlerden birisi de ses yalıtımıdır. Bu husus konaklama ve hastane hizmeti veren tesisler kadar modern ofis ve konutlarda da geçerlidir. Bu bağlamda, ses yalıtımı sağlayan akustik kapılar mekanların akustik konforu için önemlidir.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

KAPININ AKUSTİK YALITIM SERTİFİKASI VAR MI?
Yangın ve duman yalıtımında olduğu gibi kanadı ve fitilleriyle bir bütün olarak değerlendirilen kapı setlerinin ses yalıtım performansı sadece akredite akustik laboratuarlarda TS EN ISO 140-3 standardına göre test edilip Desibel (Db) birimi ile ölçülür. Kurumların akustik yalıtım şartnameleri bu nedenle bu standartlara göre belirlenmektedir.

ÇEVRE DUYARLILIĞI
PROJENİZ ÇEVRE DUYARLILIĞINA SAHİP Mİ!
Çağımızın en önemli konularından olan Çevreye Karşı Duyarlılık artık inşaat projelerinde de ön plana alınmış bir konu başlığıdır. Projeniz ne kadar çevreye duyarlıysa o kadar ciddiye alınmaktadır. Projenin çevreciliğini kanıtlamak için projenizin LEED ve/veya BREEAM sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

KAPININ FSC SERTİFİKASI VAR MI?
FSC sertifikası dünyadaki orman ürünlerini doğru bir şekilde kullanılması ile ilgili standartlar oluşturmak ve yönetmek olan FSC kurumuna ait sertifikalandırmadır. Çevreye duyarlı ürünler üretimi konusunda ahşap ürünleri sertifikalandırmaktadır. Kapıların FSC sertifikası varsa LEED ve/veya BREEAM sertifikasına sahip olmak adına ahşap kapılarınız üzerinden kredi puanı alabilirsiniz.

TÜM BU PERFORMANSLARA SAHİP OLMAK İÇİN MAYK ETİKETİ TALEP EDİN!

MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları
MAYK Kapı Etiketleri, onaylı tasarımda belirtilen detaylara uygun olarak üretilip üretilmediğinin kontrolü yapılan kapılara yapıştırılarak kapıyı kullanan veya inceleyen herkesin bilgisine sunar. Kapınızın tasarımda belirtilen TS EN 1634-1, ISO 140-3 ve TS EN 1191 standartlarına uygun olarak üretildiğinin kontrol edildiğini belgeler.
MAYK ETİKETİ TALEP FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

MİMARİ DONANIMLAR, CAM AKSESUARLARI ve WC CUBİCLE DONANIMLARI

MARKA = PERFORMANS DEĞİLDİR!
TS EN SINIFLANDIRMASI KODU YOKSA ÜRÜNÜN PERFORMANSINI BİLEMEYİZ! ÜRÜNÜN MARKASI BİZE BU GÜVENCEYİ VEREMEZ!

Yapınızdan beklediğiniz performansa uygun mimari donanımların binanıza uygun bir biçimde seçilmesi ve listelenmesi önemlidir. Böylelikle yapınızın işlevselliğinde ve estetiğinde uzun yıllar boyunca aksaklıklar yaşanmaz. Projenize özel olarak hazırladığımız en normlarına uygun teknik şartname ile yapınızın kullanım performansını ve işlevselliğini güvence altına alabilirsiniz.!

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Mimari donanımın performansı bilimsel test ile belirlenmelidir. TS EN standartları kapsamında sınıflandırılmalıdır. Proje ihtiyaçları doğrultusunda seçilmelidir

MİMARİ DONANIM PERFORMANSI = BİNA PERFORMANSI
HEM MÜŞTERİ İSTEKLERİ HEM DE TASARIM TALEPLERİNİ AYNI ANDA KARŞILAYABİLMEK İÇİN AVRUPA NORMLARINDA (EN) ÜRÜNLER KULLANIN.

Her projenin yapılış amacı doğrultusunda donanımın maruz kalacağı kullanım yoğunluğu farklılık gösterir. Projede kullanılacak mimari donanımlar seçilirken kullanım yoğunluğu göz önünde bulundurulmazsa müşteri şikayetleri ve ek maliyetlerle karşılaşırız.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Binanın kullanım yoğunluğu ihtiyacına göre ürün belirlenmesi gelecekte yaşanacak sorunların önüne geçer!

MEKANİK DAYANIKLILIK, KOROZYON DAYANIMI ve FİNİŞLER
TS EN test standartlarına uygunluk, 304 sınıf paslanmaz çelik ürünler ve özel Titanyum kaplama finişler.

Projenizde yoğun kullanıma uygun TS EN test standartlarında ve 304 sınıf paslanmaz çelik ürünler kullanmanız uzun yıllar boyunca aynı ürünleri kullanmanızı sağlayarak gerek renovasyon gerekse tamirat maliyetlerinizi minimuma indirerek uzun vadede kazanç sağlar.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

TS EN test standartlarına uygunluk, 304 sınıf paslanmaz çelik ürünler ve özel Titanyum kaplama finişler talep ederek projenizin ömrünü 3'e katlayın.

MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları
TS EN STANDARTLARI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
MAYK Marmara Akustik Yangın Kapıları

MARMARA YAPI SİSTEMLERİ, MAYK (Marmara Akustik Yangın Kapıları), JNF Mimari Donanım ve Marmara Kaplama markaları ile sahip olduğu 30 yıllık uluslararası proje ve ürün tecrübesi sayesinde projenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek projeye özel çözümler sunan tek firmadır.

Performansı etkileyen tüm süreçlere hakim bilgi birikimi ile projenizin hem yönetmeliklere uygunluğunu garanti altına alır hem de projenizin ömrünü uzatan çözümler ve ürünler sunar.

Otel projeniz varsa ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmadan karar vermeyin!

PROJENİZ İÇİN İHTİYAÇ DUYACAĞINIZ
• YANGINA DAYANIKLI ODA GİRİŞ, ZON VE ŞAFT KAPILARI
• MİMARİ DONANIM, KAPI VE CAM AKSESUARLARI
• HPL, CPL LAMİNAT
• DOĞAL AHŞAP KAPLAMALAR
KONULARINDA

AYRINTILI BİLGİ VE DESTEK ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ